Коронки

Сьогоднішні технології дозволяють відновити, здавалося б, безнадійні зуби за допомогою спеціальних коронок. І візуально такі стоматологічні вироби взагалі не відрізнятимуться на вигляд і функціональність від рідного зуба. Крім того, цей спосіб відновлення зубного ряду порівняно недорогий. Підібрати коронку допоможе будь-який кваліфікований лікар-стоматолог, виходячи з побажань пацієнта та відштовхуючись від його бюджету.

Види коронок

  1. Металеві виготовляються з титану, срібла і навіть золота, а також зі сплавів таких металів. До переваг можна віднести високу міцність та тривалий термін служби – від 15 років і більше. Недоліками є висока ціна та неестетичний блиск у роті.
  2. Металокераміка – це метал з нанесеним керамічним покриттям. Тримаються такі коронки до 15 років і дуже схожі на рідні зуби. З мінусів варто виділити те, що вироби через присутність усередині металу стають непрозорими, що може бути помітно на передніх зубах. Ціна металокерамічної коронки залежить від металу, що використовується в ній. Звичайно, золото коштуватиме дорожче.
  3. Пресована кераміка без металу є копією справжнього зуба. При грамотному догляді такий виріб може прослужити до 15 років. Пресовану кераміку вважають за краще встановлювати собі зірки Голлівуду, проте варто зазначити, що цей матеріал досить крихкий і дорогий.
  4. Вироби з оксиду алюмінію та діоксиду цирконію виглядають максимально натурально. Вони міцні, тугоплавкі та можуть носитися 20 років. Такі конструкції просто незамінні при встановленні мостів, проте вони є досить дорогими, хоча ціна повністю виправдовує якість.
  5. Металопластмаса – це комбінація хрому, кобальту та нікелю. Базовий матеріал зверху покритий пластмасою, що робить такі коронки недорогими та доступними. Але є один суттєвий мінус – носяться такі вироби лише 2 роки, тому їх частіше встановлюють як тимчасові.

У будь-якому випадку, якою б не була у вас проблема із зубами, досвідчений дантист допоможе її вирішити та підбере той варіант коронки, який максимально вам підійде.